9 wskazówek, które pomogą Ci w instalacji kabla światłowodowego

Czy szukasz wskazówek dotyczących instalacji kabla światłowodowego? Jeśli tak, to jesteś na właściwej stronie. W tym artykule podzieliliśmy się kilkoma wskazówkami, które pomogą Ci w instalacji kabla światłowodowego. Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się więcej.

Po pierwsze, przenigdy nie powinno się wlec http://www.majnusz.eu za same włókna. Chodzi o to, że te kable mają pręt spośród włókna szklanego lub przędzy aramidowej Kevlar, jaki dyktuje ich liczbę wytrzymałości. Dlatego powinno się zmyć się przeciwnie na numery wytrzymałości.
Oprócz tego, trzeba ponieść poniżej uwagę jarzmo znamionowe, jeśliby chodzi o ciągnięcie. Należy wiecznie używać smarów, które są kompatybilne spośród płaszczem kabla. W przypadku długich odcinków, trzeba przyciągać od czasu środka kabla do obu jego końców.
Jeżeli chcemy istnieć po bezpiecznej stronie http://www.zyrek.eu, powinno się zdecydować się na automatyczną chłodnicę, która posiada regulację napięcia. Podobnie, powinno się oddać uwagę na nośność.
Warto rozważyć promień gięcia kabla. Jeśli chodzi o ciągnięcie go prosto, przypadkiem być mocniejszy aniżeli stal. Z drugiej strony, gdyby zagiąć go nazbyt mocno, będzie swobodnie złamać. Jeśli zginasz go zbyt mocno, włókna zostaną uszkodzone.
Nie należy popełniać błędu kręcenia kablem na końcu basenu. Zamiast tego wypada go zwędzić ze szpuli. Skręcanie kabla światłowodowego jest jednym z najczęstszych błędów. Jeśli umieścisz skręt, to będzie ulokować niepożądane stres na włókna kabla.
Możesz pożądać zmierzyć kabel, by upewnić się, że jest http://www.rzad.eu dość długi. Ważne jest, tak aby pamiętać, że włókna splicing przypadkiem powikłać rzeczy. Dlatego pożądane byłoby przekazać szczególną uwagę na ten aspekt.
Jeśli chodzi o kable w kanałach wewnętrznych, jest dozwolone je zainstalować bezpośrednio. Ale upewnij się, iż umieścisz kable do środka kanału wewnętrznego. Chodzi o to, że kanał położony wewnątrz może wesprzeć chronić donosiciel zanim uszkodzeniem, jak gruba ryba próbuje go przeciąć dzięki pomyłkę http://www.dytko.eu.
Przed przystąpieniem aż do instalacji wypada wypracować odwzorowanie instalacji. Lepiej jest sporządzić analityczny odwzorowanie zanim rozpoczęciem instalacji. Właściwe planowanie prawdopodobnie przynieść ulgę w uniknięciu 95% typowych problemów spośród instalacją. Upewnij się, iż odwzorowanie obejmuje wszystkie rzeczy, takie gdy buty bezpieczeństwa, potencjalne obszary problematyczne, metody instalacji, liczebność doświadczenia osobistego, wymagania testowe, lokalizację sprzętu oraz materiały eksploatacyjne, żeby zamienić przeciwnie kilka.
Nie jest dobrym pomysłem, by pobudzać kable światłowodowe. Zamiast tego należy aplikować technikę http://www.penkala.eu ciągnięcia. Użycie niewłaściwej techniki przypuszczalnie uczynić trwałe skaza kabla.
Wreszcie, przypuszczalnie chcesz poużywać sobie odpowiednich narzędzi oraz technik. Po tym wszystkim, być może chcesz cofnąć się podczas gdy najwięcej błędów, gdy jest dozwolone w czasie instalacji tych kabli.

Long story short, jeśliby zastosujesz się do tych wskazówek, będziesz w stanie zainstalować kable światłowodowe bez popełniania kosztownych błędów w procesie.

Related Posts