Postawa zaś zachowanie człowieka

Postawa odnosi się aż do uczuć, przekonań oraz predyspozycji behawioralnych skierowanych aż do ludzi, grup, idei ewentualnie obiektów. Wpływa kobieta na zachowanie jednostek. Decyduje o http://www.niesporek.pl tym, kiedy wykonywać lub szczędzić się w danej sytuacji. Postawa jest rodzajem nawyku. Jest to typowy podejście robienia rzeczy. Wszystko w życiu `s osoby będzie lepiej, jeśliby postawa osoby dostaje lepiej. Sukcesy tudzież porażki w życiu zależy od postawy jednostek. Jeśli postawy są pozytywne, to zależności międzyludzkie będą pozytywne. Jest ono wewnętrzne a wielce trudne aż do zmiany.

Zachowanie to sposób, w który dana figura reaguje na swoją postawę. Ta odzew jest albo pozytywna ewentualnie negatywna, w relacje odkąd tego, gdy postrzega swoje stanowisko. Na przykład, dziecko, które nie zgadza się spośród rodzicami może czniać iść do szkoły ewentualnie studiować. Ponadto, osoba, która nie lubi innej osoby czy też ma niewiele szacunku do niej być może http://www.chrzastowski.pl przedstawić tę postawę na krzyż mówienie wyraźnie do tej osoby. Na behawior przypadkiem interweniować bez liku czynników nie licząc postawą, w tym przekonania na idea siebie zaś innych, czynniki pieniężne, wpływy społeczne i wygoda. Jest to ruch bądź kontrakcja osoby w odpowiedzi na zewnętrzne czy też wewnętrzne bodźce. Wskazuje sposób, w jaki cokolwiek funkcjonuje albo działa wewnątrz.

Psychologowie definiują postawy w charakterze wyuczoną tendencję do oceniania rzeczy w sprecyzowany sposób. Może to obejmować ocenę ludzi, spraw, przedmiotów względnie wydarzeń. Takie oceny są notorycznie pozytywne albo negatywne, jednakowoż mogą także istnieć czasem niepewne. Na przykład, możesz mieć mieszane uczucia co aż do konkretnej osoby czy też sprawy. Naukowcy sugerują również, że istnieje nieco różnych komponentów, które składają się na postawy. Składniki postawy są czasem określane w charakterze CAB lub abecadło postawy.

Komponent poznawczy: Twoje myśli zaś przekonania na ustalony temat.
Komponent afektywny: jak obiekt, osoba, tarapaty względnie wypadek wpływa na Twoje samopoczucie.
Komponent behawioralny: jak sylwetka wpływa http://www.szczechowski.pl na Twoje zachowanie.

Istnieje mnogość czynników, które mogą przyczyniać się na to, gdy tudzież po co kształtują się postawy.

Doświadczenie – Postawy kształtują się explicite w wyniku doświadczenia. Mogą pojawić się w wyniku bezpośredniego doświadczenia osobistego lub mogą być wynikiem obserwacji.
Czynniki społeczne – Role społeczne oraz normy społeczne mogą posiadać silny znaczenie na postawy. Role społeczne odnoszą się do tego, jak http://www.obiala.pl ludzie powinni się szczędzić w określonej roli bądź kontekście. Normy społeczne obejmują zasady społeczeństwa dotyczące tego, jakie zachowania są uważane wewnątrz właściwe.
Uczenie się – Postaw można się nauczyć na sporo sposobów. Zastanów się, w jaki strategia reklamodawcy wpływają na Twoje postępowanie aż do konkretnego produktu. W reklamie telewizyjnej widzisz młodych, pięknych ludzi, którzy bawią się na tropikalnej plaży, delektując się napojem sportowym. Ten atrakcyjny zaś zajmujący obraz powoduje, że rozwijasz pozytywne skojarzenia z tym konkretnym napojem. Ludzie uczą się plus postaw na skroś obserwację ludzi dookoła nich. Kiedy ktoś, kogo podziwiasz, reprezentuje określoną postawę, istnieje większe prawdopodobieństwo, iż rozwiniesz te same przekonania. Na przykład, dziatwa spędzają sporo czasu na obserwowaniu postaw swoich rodziców i z reguły zaczynają argumentować podobne poglądy.

Czynniki, które wpływają na siłę postawy
Naukowcy odkryli, że poniżej pewnymi warunkami siła robocza są bardziej skłonni chronić się zgodnie ze swoimi postawami:

Gdy Twoje postawy są wynikiem osobistego doświadczenia.
Kiedy jesteś ekspertem w danej dziedzinie.
Kiedy spodziewasz się korzystnego wyniku.
Kiedy postawy są po wielokroć wyrażane.
Kiedy możesz byt http://www.brewinski.pl zyskać lub zapodziać w związku spośród tą kwestią.

Postawy mogą się zmieniać, żeby przykroić się aż do zachowania
W niektórych przypadkach kadry mogą no przeobrazić swoje nastawienie, żeby lepiej dostosować je aż do swojego zachowania. Dysonans badawczy to zjawisko, w którym osoba doświadcza psychologicznego niepokoju z powodu sprzecznych myśli albo przekonań. Aby obniżyć owo napięcie, zasoby ludzkie mogą dokonać zmiany swoje postawy, iżby odzwierciedlić swoje inne przekonania czy też rzeczywiste zachowania. Wyobraź sobie następującą sytuację: Zawsze przywiązywałeś dużą wagę do bezpieczeństwa finansowego, jednakże zaczynasz spotykać się spośród kimś, kto jest wybitnie niestabilny finansowo. Aby zmniejszać się prąd spowodowane sprzecznymi przekonaniami tudzież zachowaniem, masz dwaj możliwości. Możesz przeprowadzić związek zaś poszukać partnera, który jest bardziej sprawdzony finansowo, względnie możesz zmniejszać się prestiż stabilności finansowej. W celu zminimalizowania dysonansu między sprzecznym nastawieniem zaś zachowaniem, musisz bądź odmienić nastawienie, lub zmienić swoje działania.

Zmiana postawy
Chociaż postawy mogą posiadać na nieograniczoną skalę istotność na zachowanie, nie są one niezmienne. Te same wpływy, które prowadzą aż do kształtowania postawy, mogą oraz doprowadzić jej zmianę.

Related Posts