Postawa zaś zachowanie człowieka

Postawa odnosi się aż do uczuć, przekonań a predyspozycji behawioralnych skierowanych do ludzi, grup, idei ewentualnie obiektów. Wpływa płeć nadobna na zachowanie jednostek. Decyduje o http://www.niesporek.pl tym, jak czynić czy też zachowywać się w danej sytuacji. Postawa jest rodzajem nawyku. Jest to zwykły postępowanie robienia rzeczy. Wszystko w życiu `s osoby będzie lepiej, jeżeli sylwetka osoby dostaje lepiej. Sukcesy i porażki w życiu zależy od momentu postawy jednostek. Jeśli postawy są pozytywne, to relacje międzyludzkie będą pozytywne. Jest ono wewnętrzne zaś nader trudne aż do zmiany.

Zachowanie to sposób, w który dana postać reaguje na swoją postawę. Ta odzew jest bądź pozytywna czy też negatywna, w układy odkąd tego, jak postrzega swoje stanowisko. Na przykład, dziecko, które nie zgadza się spośród rodzicami być może pomijać iść do szkoły lub studiować. Ponadto, osoba, która nie lubi innej osoby lub ma malutko szacunku aż do niej przypuszczalnie http://www.chrzastowski.pl pokazać tę postawę na skroś mówienie w detalach do tej osoby. Na zachowanie prawdopodobnie ingerować mrowie czynników prócz postawą, w tym przekonania na myśl siebie oraz innych, czynniki pieniężne, wpływy społeczne zaś wygoda. Jest owo postępowanie ewentualnie riposta osoby w odpowiedzi na zewnętrzne albo wewnętrzne bodźce. Wskazuje sposób, w jaki byt funkcjonuje bądź działa wewnątrz.

Psychologowie definiują postawy jak wyuczoną tendencję aż do oceniania rzeczy w wskazany sposób. Może owo zawierać ocenę ludzi, spraw, przedmiotów bądź wydarzeń. Takie oceny są cyklicznie pozytywne lub negatywne, ale mogą także znajdować się niekiedy niepewne. Na przykład, możesz posiadać mieszane uczucia co aż do konkretnej osoby lub sprawy. Naukowcy sugerują również, iż istnieje kilka różnych komponentów, które składają się na postawy. Składniki postawy są od czasu do czasu określane jak CAB bądź alfabet postawy.

Komponent poznawczy: Twoje myśli oraz przekonania na wiadomy temat.
Komponent afektywny: podczas gdy obiekt, osoba, tarapaty czy też wypadek wpływa na Twoje samopoczucie.
Komponent behawioralny: kiedy budowa ciała wpływa http://www.szczechowski.pl na Twoje zachowanie.

Istnieje multum czynników, które mogą przyczyniać się na to, gdy a z jakiego powodu kształtują się postawy.

Doświadczenie – Postawy kształtują się wręcz w wyniku doświadczenia. Mogą pojawić się w wyniku bezpośredniego doświadczenia osobistego bądź mogą być wynikiem obserwacji.
Czynniki społeczne – Role społeczne i normy społeczne mogą być wyposażonym silny znaczenie na postawy. Role społeczne odnoszą się do tego, jak http://www.obiala.pl ręce do pracy powinni się chronić w określonej roli albo kontekście. Normy społeczne obejmują zasady społeczeństwa dotyczące tego, jakie zachowania są uważane w środku właściwe.
Uczenie się – Postaw wolno się przyuczyć na wiele sposobów. Zastanów się, w jaki sposób reklamodawcy wpływają na Twoje zachowanie się do konkretnego produktu. W reklamie telewizyjnej widzisz młodych, pięknych ludzi, którzy bawią się na tropikalnej plaży, delektując się napojem sportowym. Ten intrygujący tudzież fascynujący dzieło malarskie powoduje, że rozwijasz pozytywne skojarzenia z tym konkretnym napojem. Ludzie uczą się także postaw poprzez obserwację ludzi wokół nich. Kiedy ktoś, kogo podziwiasz, reprezentuje określoną postawę, istnieje większe prawdopodobieństwo, że rozwiniesz te same przekonania. Na przykład, dziatwa spędzają sporo czasu na obserwowaniu postaw swoich rodziców i zwykle zaczynają wytaczać argumenty podobne poglądy.

Czynniki, które wpływają na siłę postawy
Naukowcy odkryli, że poniżej pewnymi warunkami zasoby ludzkie są bardziej skłonni szczędzić się zgodnie ze swoimi postawami:

Gdy Twoje postawy są wynikiem osobistego doświadczenia.
Kiedy jesteś ekspertem w danej dziedzinie.
Kiedy spodziewasz się korzystnego wyniku.
Kiedy postawy są w wielu przypadkach wyrażane.
Kiedy możesz cokolwiek http://www.brewinski.pl zyskać lub stracić w związku z tą kwestią.

Postawy mogą się zmieniać, tak aby dopasować się do zachowania
W niektórych przypadkach kadry mogą w gruncie rzeczy przeistoczyć swoje nastawienie, żeby lepiej zaadaptować je aż do swojego zachowania. Dysonans badawczy to zjawisko, w którym figura doświadcza psychologicznego niepokoju spośród powodu sprzecznych myśli lub przekonań. Aby zmniejszyć to napięcie, kadry mogą przekształcić swoje postawy, by odzwierciedlić swoje inne przekonania lub rzeczywiste zachowania. Wyobraź sobie następującą sytuację: Zawsze przywiązywałeś dużą wagę aż do bezpieczeństwa finansowego, aliści zaczynasz napotykać się spośród kimś, który jest wielce chybotliwy finansowo. Aby słabnąć zasilanie podyktowane sprzecznymi przekonaniami tudzież zachowaniem, masz duet możliwości. Możesz ukończyć alians a poszukać partnera, który jest z większym natężeniem sprawdzony finansowo, czy też możesz zmniejszyć prestiż stabilności finansowej. W celu zminimalizowania dysonansu pomiędzy sprzecznym nastawieniem a zachowaniem, musisz czy też przeistoczyć nastawienie, bądź przekształcić swoje działania.

Zmiana postawy
Chociaż postawy mogą być wyposażonym ogromny ważność na zachowanie, nie są one niezmienne. Te same wpływy, które prowadzą aż do kształtowania postawy, mogą również sprawić jej zmianę.

Related Posts