Tekturowe tuby – krok w kierunku trwałości

Mamy XXI stulecie i zdajemy sobie sprawę spośród ogromnego kryzysu ekologicznego.

Ludzie zużywają wszystkie dostępne nieodnawialne źródła energii na naszej planecie.

Istnieje bez liku kryzysów, które przyczyniają się do tego globalnego kryzysu środowiskowego – nierównomierna eksplozja populacji ludzkiej, wylesianie na dużą skalę, nadmierna konsumpcja, niewyobrażalna produkcja odpadów nieulegających biodegradacji, brak odpowiedzialnego zarządzania odpadami oraz recyklingu, o czym mówi dzisiejsza http://www.kandora.eu historia w BBC News… spis ciągnie się w nieskończoność.

Dopiero ostatnimi czasy (w ciągu ostatnich kilku dekad) zaczęliśmy adresować uwagę na nasze środowisko i śledzić zdawać sobie sprawę waga człowieka oraz jego konsekwencje. Dlatego rozwiązania naszych problemów są przez cały czas w toku. Jednak między wielu ważnych kroków, które musimy podjąć, tak aby obniżyć nasze problemy, „recykling naszych odpadów zaś zasobów” jest najważniejszym priorytetem.

Dlatego podobnie produkty tekturowe wykonane w 100% spośród papieru pochodzącego spośród recyklingu są oczywistym wyborem, jaki może http://www.zuchowicz.eu wymienić różne niezrównoważone oraz kosztowne materiały. W rzeczywistości tekturowe tuby są dostępne nuże od jakiegoś czasu, odkąd lat 50. ubiegłego wieku, tudzież postawny się tanie natomiast przyjazne w celu środowiska.

Obecnie karton jest wykorzystywana w wielu branżach, od momentu opakowań po budownictwo, natomiast jest przede wszystkim znana ze swojej wytrzymałości oraz integralności strukturalnej, oraz także umożliwia 100% recykling.

Cechy, które czynią tekturę pierwszym wyborem w celu przemysłu budowlanego http://www.polasik.eu:

W 100% nadaje się do recyklingu – przypuszczalnie znajdować się raz jeszcze wykorzystana ewentualnie poddana recyklingowi w zależności od potrzeb

Niedrogi – w porównaniu z innymi dostępnymi materiałami konstrukcyjnymi

Wytrzymałość tudzież sztywność – artyzm aż do przenoszenia obciążeń konstrukcyjnych zgodnie z przepisami budowlanymi

Postęp technologiczny w procesach inżynieryjnych umożliwił zaprojektowanie rur papierowych w taki sposób, tak aby nadawały się do różnych zastosowań w budownictwie natomiast przemysłowych operacjach nawijania. W związki od momentu zastosowania oraz funkcji, aż do której są używane, tekturowe rdzenie a tuby mogą być zaprojektowane tak, by utrzymywać się http://www.kacperek.eu niezbędny rozmiar, siła a spójność w celu wielu zastosowań przemysłowych zaś budowlanych.

Zastosowanie rur tekturowych w architekturze

Jeszcze aż do 2010 roku aplikowanie tektury w architekturze było ograniczone. Wynikało owo z faktu, że hart papieru ulega pogorszeniu poniżej wpływem wysokiej wilgotności. Ograniczało to jego używanie w różnych konstrukcjach nośnych.

Jednakże, wskutek wielce wydajnej natomiast pionierskiej pracy japońskiego architekta Shigeru Bana, laureata nagrody Pritzkera spośród 2014 roku, jesteśmy w tej chwili w stanie robić tekturowe tuby, które są celowo zabezpieczone zanim przenikaniem wilgoci. Ta inżynieria pozwoliła na eksploatacja tektury aż do konstrukcji architektonicznych, które wykazują wysoką nośność i wigor strukturalną, które spełniają wymagania oraz pozwolenia.

Dzięki temu tekturowe tuby znajdują w tej chwili szerokie http://www.wyroba.eu stosowanie w projektowaniu tymczasowych czy też półtrwałych konstrukcji, takich kiedy przestrzenie wystawiennicze tudzież rozrywkowe, domy, schroniska, natomiast nawet mosty! Projekt Shigeru Bana został wykorzystany po zniszczeniach spowodowanych tajfunem Haiyan w listopadzie 2013 roku w celu zapewnienia schronienia w regionie Cebu na Filipinach.

Tekturowe tuby w inżynierii budowlanej

Jak wspomniano wcześniej, rury tekturowe są wykorzystywane w przemyśle budowlanym odkąd lat 50-tych XX wieku, głównie aż do tworzenia kolumn betonowych w konstrukcjach szkieletowych budynków. Rury o dużych średnicach są oraz tradycyjnie używane aż do poziomego deskowania mostów oraz podobnych konstrukcji.

Chociaż w tej chwili dostępne rury tekturowe nie są zoptymalizowane do ciężkich zastosowań konstrukcyjnych, istnieją ogromne zalety wykorzystania rur papierowych aż do projektowania konstrukcji ze względu na możliwość ich recyklingu natomiast zrównoważonego wykorzystania.

Obecnie na całym świecie prowadzone są liczne prace badawcze mające na celu efektywne eksploatacja materiałów a rur tekturowych w celu zastąpienia drogich materiałów, co być może umożliwić budowę tanich natomiast zrównoważonych konstrukcji. Może owo potencjalnie dogodzić światowe potrzeba posiadania na tanie budownictwo mieszkaniowe oraz konstrukcje.

Related Posts