Urządzenia spawalnicze

Jest to proces spawania łukowego, w którym koalescencja jest wytwarzana przy użyciu podgrzewanie materiału w ciągu pomocą łuku elektrycznego padającego pomiędzy elektrodą wolframową oraz materiałem spawanym. Poniżej znajduje się nieco informacji na przedmiot różnych www.karmowski.pl typów urządzeń do spawania a cięcia. Elektrody używane w tym procesie są wykonane z wolframu albo wolframu toriowanego. Elektrody wolframowe toriowane są chłodniejsze niż zwykłe elektrody wolframowe a utrzymują kwadratowe końce łuku, natomiast są droższe.

Gaz osłonowy:
Gaz ochronny (argon, hel, azot, dwutlenek węgla albo mikstura gazów itp.) jest żywy w celu uniknięcia zanieczyszczenia atmosferycznego stopionego jeziorka spawalniczego. Gaz gnuśny osłania cały domena spoiny przedtem działaniem atmosfery, eliminując potrzebę stosowania topnika. Najczęściej stosowanym gazem obojętnym jest argon, przecież www.drozdzowski.pl wolno oraz pohulać helu ewentualnie mieszaniny tych dwóch gazów. W razie potrzeby wolno dodać metalu wypełniającego.
Dostępne w handlu gatunki gazu stosowane do spawania mają niewinność 99,9%. Argon jest o 0,38% cięższy od chwili powietrza i coś koło tego 10 plagi cięższy od czasu helu. Oba gazy jonizują się, kiedy znajdują się w łuku elektrycznym. Oznacza to, że atomy gazu tracą część swoich elektronów, które mają ładunek ujemny. Te niezrównoważone atomy gazu, zwane jonami dodatnimi, mają w tej chwili www.doroszuk.pl ciężar pozytywny zaś są przyciągane aż do ujemnego bieguna łuku elektrycznego.

Biegunowość spawania TIG:
Źródłem prądu być może stanowić styl nieugięty ewentualnie zmienny, w zależności od czasu zastosowania. Łuk o prostej polaryzacji prądu stałego jest praktyczny w przypadku metali innych niż aluminium a magnez, w tym stopów miedzi, żeliwa, stali tudzież stali nierdzewnej. Zapewnia on dobrą koncentrację ciepła oraz tworzy spoiny, które są głębokie i wąskie. Szybkość spawania jest wysoka, a odkształcenia metalu rodzimego są mniejsze. Odwrotna biegunowość prądu stałego nie jest powszechnie stosowana, ponieważ wytwarza płytkie oraz szerokie spoiny. Łuk prądu przemiennego jest stosowany aż do spawania aluminium, magnezu, żeliwa i wielu innych metali. Przeniki w łuku prądu przemiennego znajdują się w połowie drogi pomiędzy przetopem uzyskiwanym blisko zastosowaniu polaryzacji bezpośredniej prądu stałego i polaryzacji odwrotnej prądu stałego.

Proces www.jedral.pl spawania TIG:
W procesie spawania TIG do zajarzenia łuku często stosuje się trend o wysokiej częstotliwości oraz wysokim napięciu (100 kHz aż do 2 MHz, 2000 V) tudzież niskim natężeniu. Ma to na celu uniknięcie brud elektrody w przypadku, jak łuk jest inicjowany przez burda spośród materiałem spawanym. Gdy końcówka elektrody znajdzie się w odległości od momentu 3 aż do 2 mm odkąd materiału spawanego, iskierka przeskakuje przez szczelinę powietrzną między elektrodą tudzież materiałem spawanym. Następuje jonizacja drogi powietrza www.legowik.pl zaś powstaje arkada elektryczny.

Nałożony ruch wysokiej częstotliwości powoduje przeskok iskry za pośrednictwem szczelinę między elektrodą tudzież obrabianym przedmiotem. Jeżeli początek wysokiej częstotliwości nie jest dostępne, łuk można rozpocząć za sprawą rozruch od czasu podstaw, używając miedzianej pobieżny zaczepowej, tak aby obniżyć zanieczyszczenie elektrody.

Related Posts