Ważne rzeczy aż do sprawdzenia przed przeprowadzką aż do mieszkania

Znalazłeś wspaniałe mieszkanie w swoim przedziale cenowym natomiast jesteś gotowy do przeprowadzki. Ale przedtem spakujesz swoje torby tudzież pudełka zaś załadujesz ciężarówkę przeprowadzkową, będziesz chciał zdziałać inspekcja mieszkania. Zasadniczo http://www.winkowski.eu, to jest kiedy bieganie za sprawą listę kontrolną bezpieczeństwa domu; idziesz za pośrednictwem mieszkanie spośród właścicielem względnie agentem wynajmu i ustalić, czy są jakieś problemy, które wymagają naprawy przedtem wprowadzeniem się.

Oto parę ważnych rzeczy aż do sprawdzenia nim przeprowadzką aż do mieszkania

Bezpieczeństwo
Upewnij się, że czujniki dymu tudzież gaśnice są na miejscu. Sprawdź korytarze budynku zaś inne obszary poniżej kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Jeśli okna Twojego mieszkania mają kraty, jednakowoż są owo zatwierdzone bramy bezpieczeństwa, które nie wymagają klucza? Upewnij się również, że każdy pokój ma otwierane okno dosyć duże, aby wolno było dzięki nie uciec http://www.skwira.eu. Dowiedz się, kto jest odwzorowanie ewakuacji pożarowej w budynku a upewnij się, że wiesz, dokąd się udać.

Drzwi a okna
Upewnij się, iż wszystkie zamki oraz gałki drzwiowe są bezpieczne a nie chwieją się natomiast iż otrzymasz klucze aż do każdego zamka.
Wypróbuj wszystkie okna tudzież drzwi, aby upewnić się, iż otwierają się zaś zamykają prawidłowo.
Czy osłony okienne są nienaruszone? Zwróć uwagę na wszelkie brakujące osłony. Jest owo oraz włości okazja, aby sprawdzić, czy nie ma przeciągów.

Instalacje hydrauliczne
Rozejrzyj się naokoło toalet natomiast poniżej zaś wokół każdego zlewu, aby upewnić się, że nul nie jest wilgotne czy też nie http://www.pietrusinski.eu kapie.
Upewnij się, iż krany wyłączają się prawidłowo tudzież że wszystkie przystanki zlewu działają.
Sprawdź wannę a zlewozmywaki pod kątem brakującej fugi albo płytek.
Włącz prysznic, tak aby orzec presja wody a temperaturę gorącej wody. Ważne jest, ażeby dowiedzieć się, jednakowoż dzielisz podgrzewacz ciepłej wody, azaliż również twoja człon ma http://www.herbut.eu własny własny. (To prawdopodobnie wywrzeć wpływ na odmiana prysznica, kto będziesz pył rano)!

Urządzenia
Przetestuj każde urządzenie, aby upewnić się, że działa prawidłowo.
Na kuchence przetestuj jederman palnik i piekarnik/piekarnik.
Sprawdź lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, architektura klimatyzacji/ogrzewania, pralkę tudzież suszarkę.
Jeśli pralnia znajduje się we wspólnym obszarze, upewnij się, że jest czysta, jasna, prawidłowo utrzymana i dostępna lecz w celu mieszkańców.

Elektryczne
Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą małego urządzenia http://www.stosio.eu, takiego kiedy rozgłośnia ewentualnie zegar, by wypróbować gniazdka.
Wyłącz oraz włącz wszystkie wyłączniki ścienne, tak aby upewnić się, iż działają prawidłowo.

Related Posts