Ważne rzeczy aż do sprawdzenia zanim przeprowadzką aż do mieszkania

Znalazłeś wspaniałe mieszkanie w swoim przedziale cenowym tudzież jesteś gotowy do przeprowadzki. Ale przed spakujesz swoje torby tudzież pudełka a załadujesz ciężarówkę przeprowadzkową, będziesz chciał zrobić obchód mieszkania. Zasadniczo http://www.winkowski.eu, owo jest gdy bieganie przez listę kontrolną bezpieczeństwa domu; idziesz za sprawą kwatera z właścicielem czy też agentem wynajmu tudzież ustalić, jednakowoż są jakieś problemy, które wymagają naprawy nim wprowadzeniem się.

Oto nieco ważnych rzeczy aż do sprawdzenia nim przeprowadzką aż do mieszkania

Bezpieczeństwo
Upewnij się, iż czujniki dymu a gaśnice są na miejscu. Sprawdź korytarze budynku natomiast inne obszary poniżej kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Jeśli okna Twojego mieszkania mają kraty, bądź są to zatwierdzone bramy bezpieczeństwa, które nie wymagają klucza? Upewnij się również, że everyman izba ma otwierane otwór okienny wcale duże, by wolno było z wykorzystaniem nie uciec http://www.skwira.eu. Dowiedz się, jaki jest mapa ewakuacji pożarowej w budynku a upewnij się, że wiesz, gdzie się udać.

Drzwi tudzież okna
Upewnij się, że wszystkie zamki a gałki drzwiowe są bezpieczne zaś nie chwieją się a iż otrzymasz klucze do każdego zamka.
Wypróbuj wszystkie okna a drzwi, aby upewnić się, iż otwierają się oraz zamykają prawidłowo.
Czy osłony okienne są nienaruszone? Zwróć uwagę na wszelkie brakujące osłony. Jest to plus włości okazja, aby sprawdzić, azali nie ma przeciągów.

Instalacje hydrauliczne
Rozejrzyj się wokół toalet a pod spodem a około każdego zlewu, żeby upewnić się, że nul nie jest wilgotne ewentualnie nie http://www.pietrusinski.eu kapie.
Upewnij się, że krany wyłączają się akuratnie oraz że wszystkie przystanki zlewu działają.
Sprawdź wannę oraz zlewozmywaki pod spodem kątem brakującej fugi czy też płytek.
Włącz prysznic, tak aby stwierdzić nacisk wody natomiast temperaturę gorącej wody. Ważne jest, żeby dowiedzieć się, azaliż dzielisz podgrzewacz ciepłej wody, azali także twoja jednostka ma http://www.herbut.eu osobisty własny. (To przypadkiem wywrzeć wpływ na rodzaj prysznica, kto będziesz proszek rano)!

Urządzenia
Przetestuj każde urządzenie, żeby upewnić się, że działa prawidłowo.
Na kuchence przetestuj każdy palnik a piekarnik/piekarnik.
Sprawdź lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, system klimatyzacji/ogrzewania, pralkę i suszarkę.
Jeśli pralnia znajduje się we wspólnym obszarze, upewnij się, iż jest czysta, jasna, przyzwoicie utrzymana natomiast dostępna na to samo w celu mieszkańców.

Elektryczne
Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą małego urządzenia http://www.stosio.eu, takiego jak nadajnik ewentualnie zegar, ażeby sprawdzić gniazdka.
Wyłącz i włącz wszystkie wyłączniki ścienne, by upewnić się, że działają prawidłowo.

Related Posts