Wskazówki, gdy tłumić kradzieży tożsamości

Jest to rodzaj przestępstwa, w którym siła robocza wykorzystują Twoje dane osobowe bez Twojej zgody. Obejmuje to w szczególności korzyści finansowe zaś obawy związane spośród duplikatami kart kredytowych na Twoje nazwisko http://www.zelazo.eu. To przypadkiem wywołać poważne kłopoty gwoli Ciebie tudzież dla Twojego honoru. Kradzież tożsamości jest w największym stopniu pojawiającym się problemem na świecie, dlatego że 7+ milionów ludzi w USA trup ofiarą tego oszustwa w roku 2014 (najnowsze dostępne statystyki). Drobna niedbalstwo przypuszczalnie narazić Cię na kabała finansowe, które mogą zaszkodzić Twojemu statusowi.
Istnieją różne rodzaje kradzieży tożsamości, niektóre spośród nich są wymienione u dołu w celu lepszego zrozumienia.
– Kradzież tożsamości dziecka
– Kradzież tożsamości podatkowej
– Kradzież danych medycznych
– Kradzież tożsamości seniora
– Kradzież tożsamości społecznej
Ludzie używają wielu metod, ażeby chronić swoją http://www.chylak.eu prywatność. Dla Ciebie, zebraliśmy i w najwyższym stopniu zaufanych oraz wiarygodnych informacji, aby powstrzymać kradzieży tożsamości w tej okolicy specjalnie w tym blogu.
Zapobiegać zanim kradzieżą tożsamości
Aby uniemożliwić kradzieży tożsamości u dołu znajdują się kluczowe punkty, które wypada rozważyć, żeby udaremniać włamaniu indywidualności.
– Zachowaj swój SSN – Social Security Numbers w tajemnicy. Nie noś swojej karty niedaleko sobie dzięki kompletny czas. Poza tym, nie pisz SSN na rachunkach.
– Nie odpowiadaj na żadne autoryzowane telefony wymagające podania Twoich danych osobowych (numer karty, SSN, DOB itp.).
– Trzymaj się na swoich stanowiskach, podczas gdy wychodzisz na parę dni.
– Pamiętaj o datach wystawiania rachunków tudzież sprawozdań finansowych. Niezwłocznie skontaktuj się z organami udostępniającymi, jeśliby są one opóźnione niż zwykle.
– Aktualizuj http://www.bluszcz.eu zaporę sieciową a inne ustawienia zabezpieczeń, jak korzystasz spośród publicznych sieci Wi-Fi, lepszym rozwiązaniem jest funkcja VPN, jako że dodaje owo nową warstwę zabezpieczeń.
– Aktualizuj zabezpieczenia mobilne, jeśli masz zintegrowaną aplikację bankowości mobilnej
– Dokładnie porównuj osobisty konspekt bankowy tudzież fakturę, tak aby uregulować dodatkowe koszty, które zostały Ci wirtualnie naliczone
– Bezpiecznie pozbądź się swoich rachunków używając niszczarki papieru z funkcją cięcia poprzecznego dla domu, niszczarka papieru z funkcją cięcia paskowego zapewnia niższy stan bezpieczeństwa gwoli poufnych dokumentów.
– Ustaw skomplikowane hasła dla swoich kont tudzież używaj zaktualizowanej ochrony antywirusowej w swoim systemie komputerowym.
Jeśli zauważysz http://www.mesjasz.eu jakiekolwiek nietypowe działania na swojej karcie tudzież jakiekolwiek inne symptomy dotyczące oszustw, skontaktuj się wyraźnie spośród dostawcą usług i zamroź swoją kartę kredytową.
Warto użytkować spośród niszczarki do papieru
Używanie niszczarki do papieru jest dobrym sposobem na pozbycie się rachunków i innych poufnych dokumentów. Najnowsza technika niszczarek papieru jest w stanie rozkruszyć karty kredytowe, faktury podatkowe, zasób wiedzy śmieci a masa innych rzeczy. Mogą one oraz unicestwiać płyty CD tudzież DVD. Korzystanie spośród najlepszej niszczarki papieru jest idealnym sposobem na usunięcie informacji spośród nośników natomiast rozdrabnia http://www.piaseczna.eu papiery w taki sposób, iż nie mogą znajdować się one po raz kolejny złożone. Te maszyny jest dozwolone swobodnie nabywać w amazon.com z bezpłatną dostawą od momentu drzwi do drzwi a dłuższym okresem gwarancji.
Ogranicz informacje, które udostępniasz publicznie
Kontroluj informacje, które udostępniasz publicznie, takie jak twoje bio na profilach publicznych a rzeczy, którymi się dzielisz. To nie jest mądre, iż inni mogą dostrzec swoją datę urodzenia, osobiste numery telefonów, adresy pocztowe oraz inne. Nierozpoznane linki owo spam, zasoby ludzkie używają tego, iżby trwać dopuszczenie aż do Ciebie. Nie klikaj na nie, jeśliby ich nie rozpoznałeś.

Related Posts