Wskazówki, podczas gdy tłumić kradzieży tożsamości

Jest owo gatunek przestępstwa, w którym ludzie wykorzystują Twoje dane osobowe bez Twojej zgody. Obejmuje owo w szczególności korzyści finansowe natomiast obawy związane z duplikatami kart kredytowych na Twoje nazwisko http://www.zelazo.eu. To przypadkiem sprawić poważne bieda gwoli Ciebie a w celu Twojego honoru. Kradzież tożsamości jest w największym stopniu pojawiającym się problemem na świecie, ponieważ 7+ milionów ludzi w Wuj Sam szczątki ofiarą tego oszustwa w roku 2014 (najnowsze dostępne statystyki). Drobna nieostrożność przypuszczalnie narazić Cię na perypetia finansowe, które mogą zaszkodzić Twojemu statusowi.
Istnieją różne rodzaje kradzieży tożsamości, niektóre z nich są wymienione poniżej w celu lepszego zrozumienia.
– Kradzież tożsamości dziecka
– Kradzież tożsamości podatkowej
– Kradzież danych medycznych
– Kradzież tożsamości seniora
– Kradzież tożsamości społecznej
Ludzie używają wielu metod, ażeby bronić swoją http://www.chylak.eu prywatność. Dla Ciebie, zebraliśmy i w najwyższym stopniu zaufanych i wiarygodnych informacji, aby udaremniać kradzieży tożsamości w tym miejscu zamierzenie w tym blogu.
Zapobiegać nim kradzieżą tożsamości
Aby odradzić kradzieży tożsamości na dole znajdują się kluczowe punkty, które powinno się rozważyć, tak aby powstrzymać włamaniu indywidualności.
– Zachowaj swój SSN – Social Security Numbers w tajemnicy. Nie noś swojej karty przy sobie za sprawą kompletny czas. Poza tym, nie pisz SSN na rachunkach.
– Nie odpowiadaj na żadne autoryzowane telefony wymagające podania Twoich danych osobowych (numer karty, SSN, DOB itp.).
– Trzymaj się na swoich stanowiskach, kiedy wychodzisz na kilka dni.
– Pamiętaj o datach wystawiania rachunków natomiast sprawozdań finansowych. Niezwłocznie skontaktuj się z organami udostępniającymi, gdyby są one opóźnione aniżeli zwykle.
– Aktualizuj http://www.bluszcz.eu zaporę sieciową zaś inne ustawienia zabezpieczeń, podczas gdy korzystasz z publicznych sieci Wi-Fi, lepszym rozwiązaniem jest funkcja VPN, bowiem dodaje owo nową warstwę zabezpieczeń.
– Aktualizuj zabezpieczenia mobilne, jeżeli masz zintegrowaną aplikację bankowości mobilnej
– Dokładnie porównuj osobisty skrót bankowy natomiast fakturę, aby dostosować dodatkowe koszty, które zostały Ci wirtualnie naliczone
– Bezpiecznie pozbądź się swoich rachunków używając niszczarki papieru spośród funkcją cięcia poprzecznego w celu domu, niszczarka papieru z funkcją cięcia paskowego zapewnia niższy poziom bezpieczeństwa gwoli poufnych dokumentów.
– Ustaw skomplikowane hasła w celu swoich kont i używaj zaktualizowanej ochrony antywirusowej w swoim systemie komputerowym.
Jeśli zauważysz http://www.mesjasz.eu jakiekolwiek nietypowe działania na swojej karcie a jakiekolwiek inne symptomy dotyczące oszustw, skontaktuj się wyraźnie spośród dostawcą usług a zamroź swoją kartę kredytową.
Warto posługiwać się spośród niszczarki do papieru
Używanie niszczarki aż do papieru jest dobrym sposobem na pozbycie się rachunków i innych poufnych dokumentów. Najnowsza technologia niszczarek papieru jest w stanie pokruszyć karty kredytowe, faktury podatkowe, wiedza śmieci tudzież wiele innych rzeczy. Mogą one także niszczyć płyty CD tudzież DVD. Korzystanie spośród najlepszej niszczarki papieru jest idealnym sposobem na unieważnienie informacji z nośników i rozdrabnia http://www.piaseczna.eu papiery w taki sposób, że nie mogą egzystować one znowu złożone. Te maszyny wolno bez trudności nabywać w amazon.com z bezpłatną dostawą od chwili drzwi aż do drzwi i dłuższym okresem gwarancji.
Ogranicz informacje, które udostępniasz publicznie
Kontroluj informacje, które udostępniasz publicznie, takie jak twoje bio na profilach publicznych zaś rzeczy, którymi się dzielisz. To nie jest mądre, że inni mogą ujrzeć swoją datę urodzenia, osobiste numery telefonów, adresy pocztowe oraz inne. Nierozpoznane linki to spam, siła robocza używają tego, tak aby być w użyciu admitancja aż do Ciebie. Nie klikaj na nie, o ile ich nie rozpoznałeś.

Related Posts