Zastosowania ceramiki spośród węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu

Z w te pędy czasu, nastąpił wieczny rozwój w świecie energii słonecznej, energii jądrowej, inteligentnej sieci, pojazdów elektrycznych, transportu kolejowego, lotnictwa, kosmonautyki, lotnictwa tudzież nawigacji. W związku spośród tym, ruch ów spowodował ewolucja wymagań dotyczących wydajności urządzeń energetycznych. Obecnie http://www.czachor.eu, pierwsza pokolenie materiałów krzemowych jest bliska osiągnięcia teoretycznego limitu, który został początkowo określony. Trzecia prokreacja charakteryzuje się szerszym pasmem przenoszenia, nasyceniem elektronami tudzież przewodnością cieplną. W tym artykule będziemy powiadać o nowym typie materiału zwanego ceramiką węglika krzemu. W szczególności omówimy zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu. Czytaj dalej, iżby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o potencjał, ceramika spośród węglika krzemu jest w największym stopniu dojrzałym wyborem. W rzeczywistości dużo spośród jego wskaźników jest w dużym stopniu lepszych niż krzem. Na przykład, ma o 300% wyższą przepustowość. Poza tym teoretyczna temperatura robocza tego materiału wynosi 600 stopni Celsjusza. Teraz porozmawiajmy o różnych zastosowaniach tego materiału.

Pojazdy elektryczne

Ponieważ moduły te mogą posiadać zrównoważony, inteligentny, niskoemisyjny zaś niewyrobiony rozwój, możemy powiedzieć, iż zalety tego materiału są przede wszystkim ślad w następujących trzech aspektach.

1. Uproszczenie sieci zasilania a rozwój częstotliwości

2. Zwiększenie temperatury natomiast http://www.karlinski.eu zredukowanie strat

3. Poprawa sprawności i zredukowanie objętości

Jeśli chodzi o konwersję mocy, komponenty wykonane z węglika krzemu mogą przyczynić się aż do poprawy wydajności. W modelach elektrycznych, aktywnym elementem przenoszącym brzemię jest serce elektryczny. Silniki te mają różne prędkości obrotowe. Dlatego też, silniki te wymagają wielokrotnego przyspieszania tudzież rozpędzania w toku procesu jazdy. Dlatego również zdolność pracy są w wyższym stopniu złożone w porównaniu z układem regulacji prędkości.

Układy przeniesienia napędu

Jeśli masz urządzenie oparte na krzemie, najlepszym wyborem jest przełącznik ukończony z węglika krzemu. Dzieje się nie inaczej dlatego, że artykuł ten ma nadzwyczaj niską rezystancję. Dlatego jest to idealny alternatywa do zastosowań, w których występuje wysoka częstość tudzież temperatura.

Chodzi o to, że materiał ów prawdopodobnie obniżyć straty mocy nawet o pięćset procent. Co więcej, możliwe jest zmniejszenie wagi natomiast rozmiaru o ponad 40%. W związku spośród tym, http://www.chabros.eu przypadkiem pomóc mieć wartościowy ranga na konfigurację sieci natomiast dostosowanie strategii energetycznej.

Pole energii słonecznej

Jeśli szukasz porady, które mogą istnieć stosowane w inwerterów słonecznych, węglik krzemu jest idealnym wyborem. Charakteryzuje się jego osoba niewielkimi rozmiarami, obniżonymi kosztami tudzież znacznie wyższą sprawnością. Zazwyczaj biegłość konwersji tych inwerterów wynosi z grubsza 96%. Jeśli jakkolwiek zastosuje http://www.szefler.eu się węglik krzemu, możliwe jest wzmożenie sprawności do 97,5%. Innymi słowy, urządzenia te mogą ulżyć w produkcji strat mocy o 25%. Oprócz tego, falowniki te mogą przynieść ulgę w znacznym zwiększeniu sprawności konwersji.

Oświetlenie LED

W dzisiejszych czasach rośnie rozgłos urządzeń LED, które wykorzystują węglik krzemu. Chodzi o to, że te diody LED są w dużym stopniu jaśniejsze tudzież przypuszczalnie zmniejszyć koszty nawet o 50%. Są one 200% jaśniejsze niż inne rodzaje świateł.

Podobnie, mają one 10 plagi http://www.bednorz.eu większą konduktancja cieplną. W życiu rutynowym, wolno zastosować ten rodzaj oświetlenia w celu różnych typów środowisk, takich jak urządzenia wyświetlające kolor, ekrany informacyjne, oświetlenie wewnętrzne a światła sygnałowe. Chodzi o to, że mogą one ulżyć w zmniejszeniu syf natomiast kosztów.

Related Posts